W poradni Wita- Joga możesz wykonujemy testy diagnostyczne na NIETOLERANCJE POKARMOWE. Są to testy FOOD DETECTIVE oraz FOOD PRINT z laboratorium Cambridge Nutritional Sciences. Każdy wynik opracowany jest przez dietetyka. Oprócz tego otrzymasz także wskazówki o tym, jak  zaadaptować dotychczasowe żywienie do zaleceń.


Kiedy warto wykonać test na nietolerancję pokarmową?Food-Detective-large

  • jeśli masz dolegliwości układu pokarmowego np.bóle brzucha,  wzdęcia, gazy, kolki, biegunki lub zaparcia, zapalenie jelit, zespół drażliwego jelita
  • u osób z nadwagą, otyłością, cukrzycą, hiperkortylozemią, problemami hormonalnymi
  • jeśli borykasz się z częstymi bólami lub stanem zapalnym stawów
  • jeśli masz problemy skórne takie jak łuszczyca, AZS, pokrzywkę, uporczywy trądzik
  • jeśli masz stały nieżyt nosa lub zapalenie zatok, astmę 
  • jeśli cierpisz na chorobę autoimmunologiczną np. Hashimoto, toczeń , reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Leśniowskiego- Crohna
  • jeśli borykasz się ze stałym poczuciem zmęczenia, stanami depresyjnymi lub nadmiernym pobudzeniem,  bezsennością,brakiem koncentracji

Jak przygotować się do badania?

  • umówić się na określony dzień i godzinę (minimalnie z 2-dniowym wyprzedzeniem)
  • dzień przed wykonaniem badania należy spożywać zwiększoną ilość wody niegazowanej
  • przez ok. 2 tygodnie należy eksponować się na te produktu, które mogą być szkodliwe (jeśli dieta eliminacyjna trwa, to należy tymczasową ją zaprzestać)

W jakim czasie są wyniki?

W przypadku testu Food Detective (59 produktów) wyniki pojawiają się jeszcze tego samego dnia, a interpretacja może potrwać do 3 dni roboczych.

W przypadku testów Food Print, diagnostyka trwa dłużej. Interpretacja testu wraz z wynikami jest gotowa dp 10 dni roboczych.

Co po otrzymaniu wyników?

Praktyka. Uzyskany wynik dopiero nabierają mocy i znaczenia, gdy jest włączony do codziennego życia.  Jeśli okaże się, że konieczne będzie wyeliminowanie wielu produktów, to warto jest obrać strategie działania.  Należy dać sobie czas, by nauczyć się przyrządzać smaczne posiłki uwzględniając brak np. jaj, pszenicy czy innych popularnych składników. Pierwsze efekty stosowania się do diety eliminacyjnej mogą pojawić się już po ok 2 tygodniach.  W większości przypadków, poprawa samopoczucia i ustąpienie wielu dolegliwości są najlepszym argumentem do tego, by trzymać się uzyskanych zaleceń żywieniowych. Po kilku miesiącach i poprawie stanu zdrowia, można przeprowadzać próby ponownego włączenia, wcześniej eliminowanych produktów.

Lista badanych produktów w poszczególnych testach:

Lista-badanych-produktow

 

 

 

 

 

 

Opłaty

TEST z interpretacją i zaleceniamiCENA
Food Detective (59)480 zł
Food Printod 750 zł

KLIKNIJ : WIĘCEJ INFORMACJI O TEŚCIE